Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler : 0
Çevrimiçi ziyaretçiler : 11
» Görsel Sanatçılar Ansiklopedisi » Çağdaş Türk Sanatçıları » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜNLÜ TÜRK SANATÇILARI
GÜNÜMÜZ TÜRK SANATÇILARI
ÜNLÜ YABANCI SANATÇILAR
SANATÇI
Mine POYRAZ
 
«« Geri dön
 

 

MİNE POYRAZ

(1972, Eskişehir) 

 

Mine Poyraz 1972 yılında Eskişehir'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Eskişehir'de tamamladı. 1996 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü'nden mezun oldu. 1997 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Seramik Ana Sanat Dalı Yüksek Lisans programına başladı.

 

1999 yılında ‘'Seramik Yüzey Değerlendirme Ajur Yöntemi'' başlıklı tezini tamamlayarak mezun oldu. 2012 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarımı Programında Sanatta Yeterlik eğitimine başladı. 2015 yılında "Sürdürülebilir Tasarım ve Seramik Kaplama Sektöründe Sürdürülebilirlik" başlıklı tezini tamamlayarak Sanatta Yeterlik eğitimini tamamladı.

 

1999 yılında Dumlupınar Üniversitesi Söğüt Meslek Yüksekokulu Seramik Bölümü'nde Öğretim Görevlisi olarak başladığı çalışma hayatına, halen Bilecik Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Seramik ve Cam Tasarımı Programında devam etmektedir. Yurt içinde çeşitli kişisel karma sergi ve yarışmalarda eserleri sergilenen Poyraz'ın seramik alanında 4 ödülü ve 3 kişisel sergisi bulunmaktadır.


ÖDÜLLER

 

2013 Uluslararası Gizem Frit Seramik Yarışması 2.'lik Ödülü, Sakarya
2010 1. Avrasya Seramik Kongresi & III. Uluslararası Kütahya Çini Sempozyumu kapsamında düzenlenen Kütahya Porselen 40. Seramik Yarışmasında Başarı Ödülü, Kütahya
2001 İzmir Rotary Altın Testi Seramik Yarışması, Özel Ödül
1998 İzmir Rotary Altın Testi Seramik Yarışması, Mansiyon, İzmir