Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler : 0
Çevrimiçi ziyaretçiler : 15
» Görsel Sanatçılar Ansiklopedisi » Çağdaş Türk Sanatçıları » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜNLÜ TÜRK SANATÇILARI
GÜNÜMÜZ TÜRK SANATÇILARI
ÜNLÜ YABANCI SANATÇILAR
SANATÇI
İbrahim MISIRLIOĞLU
 
«« Geri dön
 

IBRAHIM MISIRLIOGLU

I was born in 1959 in Izmit. I live in Istanbul now. I graduated from Marmara University Fine Arts Faculty. I've been educated on basic arts , drawing , design and wall pictures with applsed studies. And I've worked with very trecious and internatiyonally acedemicians at the faculty. In my studio beside artistic drawings I study on different kinds of wall pictures, panels, frescos and mosaics.

I took part in many different artistic activities and i also organised nine invidual exhibitions in different cities and art galaries.

IBRAHIM MISIRLIOGLU

1959 yılında İzmit'te doğan sanatçı 1985 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünü bitirdi.
Hüsamettin Koçan, Ergin İnan ve Mustafa Pilevneli gibi değerli hocaların atölyelerinde resim eğitimini aldı. Sanatçı sanat çalışmalarına İstanbul daki atölyesinde devam etmektedir.

Resimlerinde " Hiçbir şey görüldüğü gibi değildir " temasını işlemektedir. Sanatçı bu düşünceyi irdelerken doğa, kadın ve soyut açılımlarla gözle gördüklerimizin ötesindeki şeyleri tuvaline aktarmaya çalışmaktadır. Sanatçı birçok karma sergiye katılmanın yanında dokuz kişisel sergi açmıştır. Atölyesinde resim çalışmalarının yanında doğal taş ve cam mozaiklerle Bizans tarzı mozaikler, fresko ve duvar teknikleri tasarlayıp yapmaktadır. İstanbul ve dışında birçok mekan içi, mekan dışı sanat çalışmaları tasarlamış ve uygulamıştır.

KİŞİSEL SERGİLERİ:

1990 Gorbon Sanat Galerisi - İstanbul
2000 Kadıköy Kültür Merkezi -İstanbul
2001 Büyük Kulüp Sergi Salonu - İstanbul
2001 İzmit B.Şehir Sanat Galerisi - İzmit
2002 Ziraat Bankası Sanat Galerisi - İstanbul
2002 Gözde Sanat Galerisi - Ankara
2003 Vakıf Bank Sanat Galerisi - İstanbul
2004 A Sanat Galerisi - istanbul
2006 Atatürk Kültür Merkezi,Taksim - İstanbul