Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler : 0
Çevrimiçi ziyaretçiler : 20
» Görsel Sanatçılar Ansiklopedisi » Çağdaş Türk Sanatçıları » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜNLÜ TÜRK SANATÇILARI
GÜNÜMÜZ TÜRK SANATÇILARI
ÜNLÜ YABANCI SANATÇILAR
SANATÇI
İsa ELİRİ
 
«« Geri dön
 

 

İSA ELİRİ

(Kırıkkale)

 

Kırıkkale de doğdu. ilk orta ve lise tahsilini Kırıkkale'de tamamladı.

Sanat eğitimine 1986 yılında Gazi Üniversitesi'nde başladı. Buradan 1991 yılında mezun olduktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kurumlarda bir süre resim öğretmenliği yaptı. 1994 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Burdur Eğitim Fakültesi Resim Bölümü'nde öğretim görevlisi oldu.

 

1995-1999 yılları arasında Isparta Güzel Sanatlar Fakültesi'nde görev yaptı. 1999 yılında Başbakanlık Devlet Bakanlığı müşavirliği görevi sebebiyle Ankara'ya döndü. 2002 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü'ne geçiş yaptı. "Güzel Sanat Eserlerinde Fikri Mülkiyet Hakları ve Uygulamaları" Konulu Doktora çalışmasını tamamladı.

 

Sanatçı 2011 yılında Selçuk Üniversitesi'nde Yrd.Doç. kadrosuna atandı. 2011 yılında Gazi Üniversitesine Yrd. Doç. Dr. unvanıyla ataması yapıldı. Konya, Ankara ve Kırıkkale'de Kişisel sergiler açtı. 2012 Tarihinde Doçentlik unvanını aldı.

 

İsa Eliri, yurt içi ve başta Makedonya, Kıbrıs, Mısır, Türkmenistan, İspanya ve Romanya olmak üzere çok sayıda karma sergiye iştirak etti. Halen Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde görevine devam etmekte ve sanat eğitimi ve şahsi sanatsal çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Sanatçı GESAM üyesi olup aynı zamanda yönetim kurulu üyeliğini de yürütmektedir.