Online members    
Online members : 0
Online guests : 14
» Turkish Visual Art Encyclopedia » Contamporary Turkish Artists » Artist Detail  
Google In pages
FAMOUS TURKISH ARTISTS
TODAY'S TURKISH ARTISTS
FAMOUS FOREIGN ARTISTS
ARTIST DETAIL
Şevket Cem ONAT
 
«« Back
 

 

SEVKET CEM ONAT

(1982, Ankara)

 

1982 yılında Ankara'da doğdu. Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Yüksekokulu Turizm ve Rehberlik programından önlisans diploması aldı. Daha sonra, Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Lisans programından mezun oldu. Bu öğrenimi sırasında Türk-İngiliz Kültür Derneği'nin düzenlediği Avrupa Birliği Ortak Kimlik yarışmasında "Asıl Romalı Kim?" adlı eseri sergilendi.

 

2010 yılında Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Plastik Sanatlar Anabilim Dalında Yüksek Lisans programına kayıt oldu ve araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2011-2012 öğretim yılında değişim programı öğrencisi olarak yüksek lisans tezine destek sağlamak amacıyla Amerika Birleşik Devletlerinde Temple Üniversitesi'ne gitti; Altı ay süresince Japon Budizmi ve Japon Mandalası üzerine Prof. Dr. Shigenori Nagatomo ile çalıştı. ABD dönüşü "Mandalanın Çağdaş İzdüşümleri" konulu Yüksek Lisans tezini tamamladı.

 

Sanatçı halen Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Anabilim Dalında Doktora (Sanatta Yeterlik) programının tez aşamasında öğrenimini sürdürmekte ve araştırma görevlisi olarak devam etmektedir.