Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Site Üye Sanatçıları » Üye Sanatçılarımız » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜYE SANATÇILARIMIZ
ONUR SANATÇILARIMIZ
ÜYE SANATÇILARIMIZ
Sanatçı adı : Kayhan SELEK
Telefon : 0 (532) 563 14 35
Eposta : selek92@hotmail.com
Adres : SELEK HUKUK BUROSU
Av. Kayhan Selek (Arabulucu-Yetkili)
Bahcesehir 2. kisim Mah. Yosun sk. Funda 04-03 Blok A 28 Kat 6 No:14 Basaksehir/ Istanbul

Galeriler
Resim Galerisi 1 »
Resim Galerisi 2 »
Resim Galerisi 3 »
Resim Galerisi 4 »
Resim Galerisi 5 »
Resim Galerisi 6 »
Resim Galerisi 7 »
Resim Galerisi 8 »
Resim Galerisi 9 »
Resim Galerisi 10 »
Resim Galerisi 11 »

Biyografi :

 

KAYHAN SELEK

(Bozkır-Konya)

 

ADRES: SELEK HUKUK BUROSU
Av. Kayhan Selek (Arabulucu-Yetkili)
Bahcesehir 2. kisim Mah. Yosun sk. Funda 04-03  Blok A 28 Kat 6 No:14  Basaksehir/ Istanbul

 

Konya'nın Bozkır İlçesinde doğdu. Konya Lisesinden ve Ankara Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. O yıllarda, İtalyan Perugia Üniversitesi'nde lisan çalışmaları yaptı. T.H.Y.'da uçucu personel olarak çalıştı. Ankara Helikon Orkestrası'nda keman çaldı.Kısa bir dönem öğretmenlik yaptı. Türkiye' de ilk defa "Toplum Önünde Konuşma Sanatı" adında özel bir okul açtı. Öğretmenlik yaptı. Güzel sanatların, insanın gerçek kimliği olduğuna inanarak yaşadı.

 

Mezuniyetten sonra, Konya ve İstanbul'da avukat olarak hayatını sürdürdü. 40 yıldan fazla bir süre kültür ve hayır derneklerinde hizmet verdi. Türk Kültür Derneği, Halkevi, Lions Kulübü, Konya, Bozkır, Ereğli Dernekleri karşılıksız hizmet verdiği kuruluşlardan bazılarıdır. Halen, Selek Hukuk Bürosu'nun sahibi olarak serbest avukatlık  görevini  yapmaktadır. Mesleki ve edebi yayınları bulunan sanatçı en son olarak "Yargılamayı göze alarak yargılıyorum", " Çağdaş Şakalar"  isimli anı romanını ve şiirlerini neşretmiştir.

 

Özel dersler alarak resme başlamış olup, 22 yıldan bu tarafa resim yapmaktadır. Muhtelif sergiler açmıştır.  Doğa, Anadolu ve yaylaların aşığı olan sanatçı, yağlı boya, akrilik ,sulu boya ve pastel  resimlerle bu sevgisini tuale aktarmaktadır. Tual üzerine yaptığı  çalışmalardan ayrı olarak; çeşitli malzemeler üzerindeki çalışmaları, ahşap dokuya sadık kalarak yaptığı ve sadece ipek gibi bez üzerine uyguladığı kök boya çalışmaları,  şimdiye kadar uygulanmamış  türdendir.

 

Resim çalışmalarını müzik çalışmaları ile birlikte sürdüren sanatçı, müzikteki melodilerin, resimdeki renk armonileri olduğuna ve resim sanatının kalıcı özelliğine inanarak çalışmalarını sürdürmektedir. Şimdiye kadar on iki kişisel sergi açan sanatçı, muhtelif karma sergilere de resim  vermiştir. Turkish Paintings sitesinde resimleri yayınlanan sanatçı,Selek Sanatevi'nde çalışmalarını sürdürmektedir.

 


«« Geri