Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Haberler / Duyurular » Haber Detayı  
Google Sitede
HABERLER HABER ARŞİVİ

1. ULUSLARARASI ANATOLIA SANAT FESTİVALİ (25-31 Aralık 2007)

Bora prodüksiyonun düzenlediği Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünün desteğini
 

Bora prodüksiyonun düzenlediği Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünün desteğinin yanı sıra ana sponsorluğunu Bizim Tavacı Restaurant ve Balcı Catering'in yaptığı, Mekan sponsorumuz olan İDA sanat Galerisinde 25 Aralık 2007'de açılış galasında çok sayıda davetli ve sanatçıların katılımıyla anlamlı bir festival gerçekleştiriliyor.

1.Uluslararası Anatolia Sanat Festivaline, 40 tane ressam ve her biri 4'er adat tablo ile festivale katıldılar. İlki 2007 Ankara'da yapılan festivalin, ikincisi 2008 Antalya'da yolculuğuna devam edecektir. Çünkü; sokak çocuklarının hayatını konu alan, sokak çocuklarının; ?biz de varız, adımız işte çocuk diyen? Dünya sokak çocuklarına armağan edilecek olan sinema filmi yapımcılığını ve yönetmenliğini Bora Yılmaz'ın yapacağı, uzun metraj sinema filmini gerçekleştirebilmesi için, ressamların satılacak tablolarının gelirinin %50'sini sanatçılarımız sanatçı duyarlılığı içerisinde bu filmin yapılması için destek vermişlerdir.

Festivaller; sanatçısını ve sanatını onore etmenin yanı sıra sosyal sorumluluk duygusu ile festivallerde bir amaca hizmet ettiğini 1.Uluslararası anatolia sanat festivalinde göstermişlerdir. Festival 25 - 31 Aralık 2007 tarihleri arasında İDA Sanat Galerisinde tüm katılımcı ressamlar, festivale damgasını vuracak 4m boyundaki kolektif eseri; her ressam kendisine ayrılan çalışma köşesinde resim yaparak bir bütünü oluşturarak tarihteki sayfasında yerini alacaktır. Kolektıf eser çalışmaları festival boyunca sürecektir halkımız sanatçılarımızla tanışma ve söyleşi imkanı bulacaklardır.

1.Uluslararası Anatolia Sanat Festivali Ankara'nın seçkin ressamlarından destek alarak bu sene onur ödülünü Lütfü Günay'a layık görmüştür. Festivalin gala gecesine sunuculuğunu, Murat İnce'nin duygu dolu şiirleri geceye renk katmıştır. Tüm katılımcı ressamlarımız ve sponsorlarımız katılımlarından dolayı teşekkür plaketleri ile ödüllendirilmişlerdir.
Yapımcı yönetmen Bora Yılmaz konuşmasında; sanatın önemini vurgulayan açıklamasının ardından, sokağını temiz tutamayan toplumların, evlerini de temiz tutamayacağını vurgulamıştır. Sosyal duyarlılık duygusu ile yola çıkmış olan yönetmen; Ankaralılar ile aynı duyarlılık içerisinde olmasını arzulamaktadır.

?Bir tablo bin umut ? diyerek, sinemanın evrensel diliyle toplumun her katmanının sosyal bir konuyu beyaz perdeye taşımakla, sevgisizliğin yerini sevgiyi bırakabilmek adına Ankaralıların da bir tablo alarak bu oluşuma katkı sağlamasını beklemektedir.
Sergi süresi 31 ocak 2008 tarihine kadar İDA sanat galerisi, Umurbey Sk. No:2 GOP'da birbirinden değerli olan eserlerin festival nedeni ile sanatçılarımız eserlerini gerçek ederinin aşağısında alıcısıyla buluşturmayı festival konsepti gereğince duyarlılıklarını festivale katılmanın yanı sıra eser gelirlerinde özveri de bulunmuşlardır. Siz sanatçılar iyi ki varsınız.
1.Uluslararası Anatolia Sanat Festivali bir amaca hizmet etmekle festival duruşuna başka bir boyut katmış oldu. Plastik sanatlar 7. sanata destek vererek sanatçılarımız bir örnek davranışı sergilediler.

www.boraproduksiyon.com

Tel: 0312 490 21 00- 490 21 10- 0538 632 77 32

SAYGILARIMLA

FESTİVAL BAŞKANI
YAPIMCI YÖNETMEN
BORA YILMAZ

KATILIMCI SANATÇILAR

Afet AKIN
Akdoğan TOPAÇLIOĞLU
Ataş ELALMIŞ
Atilla ERDOĞAN
Aydın Baykara
Bünyamin BALAMİR
Cahit MALÇOK
Celal BİNZET
Çiğdem BUÇAK
David UGRALİDZE
Fatma AKÜNLÜ
Fatma KARA
Gela KENÇUAŞVİLİ
Gülay YÜKSEL
Gülşen ERDOĞAN
Güzin ARISOY
Hacı DEMİRCİ
Hüseyin BULUT
Işık ÇUHACIOĞLU
İhsan ÇAKICI
Lütfü GÜNAY
M. Ali DOĞAN
Mehmet ÖZMEN
M. Nazlı ER
Nevruz ERKEN
Nihat KAHRAMAN
Nur GÖKBULUT
Nurtaç ÖZLER
Önder AYDIN
Sezai KARA
Selçuk ŞAHİN
Tayyar EREN
Teymur AĞALIOĞLU
Tunç TANIŞIK
Uğur ÇALIŞKAN
Ülkü GÜNAY
Vahid TALİB
Vural YURDAKUL
Zeynep SAKIZİPEK

 

Sanatçılar kollektif çalışma yaparken
Sanatçılar kollektif çalışma yaparken
TRT televizyon ekibi Nevruz Erken'le röportaj yaparken
TRT televizyon ekibi Nevruz Erken'le röportaj yaparken

 

Yorum ekle

 

Yorum yok.