Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Haberler / Duyurular » Haber Detayı  
Google Sitede
HABERLER HABER ARŞİVİ

WEBSİTESİ SANATÇILARIMIZ ASUMAN ve ATANUR DOĞAN TORONTO AÇIK HAVA SERGİSİNDE "Halk oylaması birincisi" OLDULAR (12 Temmuz 2009)
 

 

12 Temmuz 2009 PRIME GALLERY PEOPLE'S CHOICE AWARD,

 

Ödülü Türk Sanatçılar Atanur & Asuman Doğan Suluboya resimleriyle kazandı.

 

Toronto Outdoor art Exhibition Kanada'nın en büyük Açık hava Sanat sergisi olup,  Kanada devletinin maddi desteğiyle gönüllü çalışanlarca 48 yıldır yapılmaktadır. Her yıl binlerce Resim, Heykel, Seramik, Baski Resim ve Fotograf sanatçısının baş vurup, seçicii kuruldan gecen 850 sanatçının çadırlarda gösterime sunduğu eserlerini  yerli ve yabancı yüzbinin üzerinde ziyaretci tarafindan izlenmektedir . Kolleksiyoncu, Dekoratör ve Galeri sahiplerinin eserlerini görerek  sanatçılarla tanışmak için ilgi gösterdikleri sergi en çok  satış yapılan sanat fuarı olması yönüyle de önem taşımaktadır.

 

Toronto Açık Hava Sergisini 3 gün boyunca gezerek en iyi eserler ve sanatcılarının seçimi için oy kullanan onbinlerce ziyaretciden en çok oyu alarak birinci seçilen 627 nolu standın sanatçıları Türk sanatçılar Asuman & Atanur Doğan Türkiye'den konuların işlendiği eserlerinin daha çok ilgi görmesinden ayrı bir mutluluk duymuşlardır.

 

 

Halk oylaması birincisi
Halk oylaması birincisi
Asuman ve Atanur Doğan'ın standı
Asuman ve Atanur Doğan'ın standı
Sergiden
Sergiden
DETAYLI HABER

 

Yorum ekle

 

selimkılıç    09 Ağustos 2009, 14 :39
bir türk ressamı olarak sağlamış olduğunuz bu başarıdan dolayı sizleri kutluyorum.bizimgibi yolun başındaki ressam adayları için başarınız cesaret vericidir