Online members    
Online members :
Online guests :
» News » News details  
Google In pages
HABERLER HABER ARŞİVİ

UPSD'nin teklifiyle Leonardo Da Vinci'nin doğum günü olan 15 Nisan, "World Art Day" (WAD) yani "Dünya Sanat Günü" ilan edildi.
 

 

Sayı:1931/8

 

Değerli Üyemiz,

21.01.2012

 

Bildiğiniz gibi, Nisan 2011 de Guadalajara'da yapılan AIAP Dünya Genel Kurulu'nda, UPSD'nin teklifiyle Leonardo Da Vinci'nin doğum günü olan 15 Nisan, "World Art Day" (WAD) yani "Dünya Sanat Günü"  ilan edildi. Altta daha önce büyük ihtimalle görmüş olabileceğiniz İngilizce basılmış World Art Day broşürünün pdf format'ı var. 

 

Sizden ricamız, bu önemli günü Türkiye ve Dünya'ya tanıtmak için bu pdf formatlı tanıtım broşürünü mümkün olduğu kadar çok sanatçıya, sanatsevere, yurtdışından tanıdığınız (başta sanatsever, sanatçı ve sanat kurumu olmak üzere) dostlarınıza yollamanız.

 

Hazırladığımız değişik aktiviteleri ayrıca pek yakında sizlere duyuracağız. Bu önemli ve tarihi girişimin ilk fikrinin Türkiye'den ve UPSD den çıkmış olması, çok önemli ve sizlerden bu projeye sahip çıkmanızı ve bu bilgiyi mümkün olan en farklı noktalara ulaştırmanızı rica ediyoruz rica ediyoruz. Çok yakında bu broşürün Türkçesi de sizlere ulaştırılacaktır.

Sevgi ve saygılarımızla,

UNESCO-AIAP Türkiye Ulusal Komitesi
Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği
Başkan
Bedri Baykam


Yönetim Kurulu
Bahri Genç
Safiye Mine Erdurak
Berna Erkün
Hülya Küpçüoğlu
Murat Havan
Melik İskender

 

World Art Day - Please click