Online members    
Online members :
Online guests :
» News » News details  
Google In pages
HABERLER HABER ARŞİVİ

ONLAR GÜNEŞİN KIZLARI - Uğur İlhan
 

 

Çok kısa bir süre önce Varlık Yayınları'ndan 1. baskısı piyasaya sürülmesine rağmen, en çok satanlar listesinde 5. sıraya yükselen "ONLAR GÜNEŞİN KIZLARI' adlı kıtap, ibretle okuyacağınız, okudukça hayret ve endişeye kapılacağınız, belgesel nitelikli olduğu kadar akıcı ve samimi bir dille yazılmış.

 

Bu kitabı tüm dostlarımıza tavsiye ediyoruz.

 

Ayrıca sevgili dostum Uğur İlhan'a yılmadan verdiği mücadelede başarılar diliyoruz.

 

A.Aydın Baykara

 

Not: Kitabı aşağıdaki e-posta adresinden istediğinizde, adınıza imzalı ve kapıda ödemeli olarak 19.00 TL'ye edinebilirsiniz. Bu arada "Güneşin Kızları"na da maddi katkıda bulunmuş olursunuz.

 

For order:  iletisim@genckizsiginmaevi.org

 

ÖZEL MESAJLA SADECE ADRES VERMENİZ YETERLİ.

 

*   *   * 

 

Türkiye'nin ilk ve hâlen tek "Genç Kız Sığınma Derneği ve Evi"nin kurucusu ve yöneticisi Uğur İlhan bir sivil toplum örgütü olarak verdikleri mücadeleyi anlatırken kadın araştırmaları konusunda çalışanlar için de önemli bir kaynak eser ortaya koyuyor.

Kitapta aile içi cinsel taciz gören, intihara ya da evlenmeye zorlanan, evlilik dışı çocuk yapan, töre cinayeti korkusu yaşayan, küçük yaşta kuma olarak evlendirilen, yaşını doldurduğu için yetiştirme yurtlarından çıkartılan ve daha birçok nedenden dolayı gidecek yeri olmayan, sokaklarda uyuşturucu-fuhuş batağına sürüklenen genç kızların dramları kendi ağızlarından ve yazarın doğrudan tanıklığıyla aktarılıyor.

 

http://www.genckizsiginmaevi.org/

 

Tel: 0 (535) 662 89 36

 

https://www.facebook.com/#!/pages/U%C4%9Fur-%C4%B0lhanYazar/483068628374127