Online members    
Online members :
Online guests :
» News » News details  
Google In pages
HABERLER HABER ARŞİVİ

"Peker Art Awards" and Exhibition (Award Seramony January 02, 2014, p.m.6)
 

Farklı sektörlerde gösterdiği etkinliklerin yanı sıra, sanata ve sanatçıya destek olmak amacıyla, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ödüllü yarışma açan Peker Grup’un 2013 yılı ‘’Peker Sanat Ödülleri’’ sahiplerini buldu.

 

Sanat eleştirmeni Doğan Hızlan, Ressam Prof. Turan Erol, Prof. Ergin İnan, Yalçın Gökeçebağ, Habip Aydoğdu, Peker Grup sahibi Erhan Peker ve sanat eleştirmeni İbrahim Karaoğlu’ndan oluşan seçici kurul, yarışmaya katılan 163 yapıt arasında yaptığı değerlendirmede 3 sanatçının yapıtlarını ‘’Başarı Ödülü’’ ne değer görerek her birini 5.000 TL  ile ödüllendirdi. Yarışmaya katılan yapıtlardan 98’i de sergilenmeye değer görüldü.

Resim alanında yaratımda bulunan genç sanatçıları tanıtmak, çalışmalarını desteklemek, yapıtlarını sergilemek ve sanat dünyasına kalıcı değerler kazandırmak amacıyla her yıl verilecek olan ‘’Başarı Ödülü’’ ne; Haşim Arslan, Kamer Gençer ve Seyit Mehmet Buçukuoğlu adlı sanatçılar değer görüldü.

Yaratıcı duyarlılığını özgün bir biçemle yansıtarak, üretim sürecinde aşamalar sağlamış yetkin sanatçıları onurlandırmak amacıyla, her yıl verilecek olan ‘’ Onur Ödülü ‘’ ne ressam Fikret Otyam değer görüldü.

Ödül Töreni 2 Ocak Perşembe günü Çağdaş Sanatlar Merkezi C salonunda açılacak sergi kapsamında yapılacaktır.

Peker Sanat Ödülleri Sergisi; 6 Şubat’ta İzmir Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi’nde açılacak ve 7 Mart’a kadar sürecektir. Daha sonra da Nisan ayında İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

Fikret Otyam (Honorable Mention)
Fikret Otyam (Honorable Mention)
Haşim Arslan (Başarı Ödülü)
Haşim Arslan (Başarı Ödülü)
Kamer Gencer (Başarı Ödülü)
Kamer Gencer (Başarı Ödülü)
Seyit Mehmet Buçukoğlu (Başarı Ödülü)
Seyit Mehmet Buçukoğlu (Başarı Ödülü)
Invitation
Invitation
Invitation
Invitation