Online members    
Online members :
Online guests :
» News » News details  
Google In pages
HABERLER HABER ARŞİVİ

Museum of Rusian Art (MORA), Fine Art Magazine and IAF (International Art Festival) Competition results
 

Rus Sanat Müzesi (MORA), Fine Art Magazine ve IAF (International Art Festival) tarafından her yıl ortaklaşa düzenlenen prestijli yarışma, bu yıl da beş farklı kategoride yapıldı.

 

1- Resim (Yağlıboya, Akrilik)
2- Grafik (Suluboya, Çizim, Pastel, Dolmakalem, Kurşunkalem, Fırça darbesi, Mürekkep,  İllüstrasyon)
3- Fotoğraf (Artistik)
4- Karışık teknik (Kolaj, Bulunmuş objeler, Yeni ortam, Hayaliniz)
5- Heykel (Mermer, Kil, Seramik, Metal)

 

Dünyanın çeşitli ülkelerinden birçok sanatçının katıldığı yarışmada iki Türk sanatçı A. Aydın BAYKARA ve Özlem H. Mutaf BÜYÜKARMAN, Resim Dalında finale kalmayı başardı.

 

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen yarışmada , üç yıl üst üste finale kalan Aydın BAYKARA yedi kişilik profesyonel jüriden yine olumlu not aldı.

 

Finale kalan eserler, 8-11 Ekim 2014 tarihinde New York, Highline Loft Gallery'de yapılacak olan açılış galasıyla sanatseverlerle buluşacak.

 

Mesleğinin uzmanı olan yedi kişilik jüri tarafından seçilen eserlerin galeriye tesliminden sonra, ödül jürisi tekrar toplanıp, resimlerin galeride asılı olduğu ilk gün ödül alacak eserleri belirleyecek. Her kategoriden seçilen toplam 10 sanatçı ayrıca yine New York'ta farklı bir galeride düzenlenecek sergiye katılmaya hak kazanacak. Ayrıca ödül alan ve finale kalan eserlerin yer alacağı bir katalog basılacak.

 

YARIŞMA JÜRİSİ


Dr. Margaret Dikovitskaya

 

Resim, Heykel ve Mimarlık Repin Enstitüsü (St. Petersburg, Rusya) mezunu, Columbia Üniversitesi'nden (New York, ABD) yüksek lisans ve doktora derecelerini aldı. İlk kitabı, "Görsel Kültür" 2005 yılında MIT Press tarafından yayınlandı. Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya'da dersler verdi. Orta Avrupa Üniversitesi, Soros Vakfı (Budapeşte, Macaristan), Sanat Tarihi ve Görsel Kültür ve Üç Yaz Enstitüleri'ni yönetti.

 

Bess Greenberg

 

Bess Greenberg, bir Sanatçı / Üretici / Küratör ve 25CPW Gallery ve Red Roots Gallery kurucusu ve başkanıdır. New York'ta Fotoğraf-Bard College'de MFA derecesini aldı. 2007 Jack Kent Cooke Akademik ve 2009 yılında New York Times fotoğraf ödülüne layık görüldü. Greenberg en son 2012 yılında Alexia Vakfı Foto Muhabirliği'nde Danışma Kuruluna girdi.. http://www.bessgreenberg.com

 

Nancy Engstad

 

San Francisco' da yaşıyor ve çalışıyor. Eserleri çizim, kağıt üzerine çalışmalar ve heykel olup, yanı sıra sanat kitapları, tekstil tasarımı ve takı üzerine çalışıyor. 2005 tarihinden bu yana dijital fotoğrafçılık üzerine yoğunlaştı. Eserleri Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Avrupa ve Afrika'da koleksiyonlardadır.

 

Jamie Ellin Forbes

 

New York'un önde gelen yayınlarından "Fine Art Magazine - Güzel Sanatlar Dergisi'nin" editörü ve yayıncısı, Hayatını sanatçılar, koleksiyoncular ve sergiler üzerine yoğunlaştırmıştır.

 

Grigory Gurevich

 

Başarılı bir ressam, heykeltraş, grafik sanatçısı, fotoğrafçı, illüstratör, kitap yapımcısı, sanat eğitimcisi, mim ve mucit. Sanatçı Sankt Petersburg, Güzel ve Endüstriyel Sanatlar Akademisi'nden görsel sanatlar, tiyatro ve müzik eğitimi dallarında Yüksek Lisans derecesi aldı. ABD'ye gelişinden bu yana 300'den fazla sergi açtı ve 200'den fazla heykel ve pek çok pandomim atölyesi yürütmüştür. Çalışmalarından oluşan birkaç kitap yayınladı.

 

Ayrıca New York Times, Metro Newark, Amerikan Sanatçıları, Amerika'da, yayınlanan Who is Who? Geraldine R, Dodge Vakfı Katalog ve diğerleri de dahil olmak üzere önde gelen yayın kuruluşlarında görev yaptı.

 

Darren Jones

 

New York'un önde gelen İskoç sanatçısı Jones, United Scenic Artists üyesi. Ryan Roa ile yaptığı ortak çalışmalarıyla tanınır. Minimalizm gelen fotoğraf performans sanatı için gam çalışır. Çalışmaları, Avrupa ve ABD'nin önde gelen galerilerilerinde sergilendi ve resmi koleksiyonlarda yer aldı.

 

Elina Kotler

 

Büyük televizyon, sinema ve tiyatro projeleri üzerinde çalışan New York merkezli sanatçı. Birleşik Scenic Sanatçılar üyesidir. Halen Charge Scenic Sanatçısı olan Elina Kotler, popüler NBC TV de durum komedisi 30 Rock Sezon 6 projesi üzerinde çalışmaktadır.

 

Sam Omans

 

Şu anda College London Üniversitesi Sanat Tarihi alanında yüksek lisans tezini tamamlıyor. Daha önce bir ABD Fulbright Üyesi oldu. 2008 yılında Cooper Union Mimarlık Bölümü'nden derece ile mezun oldu

 

İLGLİ LİNKLER

 

Finalist artists 

 

Video of Competition Exhibition at New York Loft Gallery  

 

Aydin BAYKARA - Love - Oil on cardboard (35x22 cm) 2007 Finalist
Aydin BAYKARA - Love - Oil on cardboard (35x22 cm) 2007 Finalist
Ozlem H. Mutaf BUYUKARMAN - In to the mud - Oil on paper (70x50 cm) 2014 Finalist
Ozlem H. Mutaf BUYUKARMAN - In to the mud - Oil on paper (70x50 cm) 2014 Finalist