Online members    
Online members :
Online guests :
» News » News details  
Google In pages
HABERLER HABER ARŞİVİ

‘Geleneksel Peker Sanat Ödülleri II Sahiplerini Buldu'' (24 Şubat 2015)
 

GELENEKSEL PEKER SANAT ÖDÜLLERİ II

 

Sergi Açılış Kokteyli: 24 Şubat Salı 18.30 
Sergi Süresi: 22 Şubat - 8 Mart 2015

 

Farklı sektörlerde gösterdiği etkinliklerin yanı sıra, sanata ve sanatçıya destek olmak amacıyla, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ödüllü yarışma açan Peker Grup'un 2014 yılı ‘'Peker Sanat Ödülleri II'' sahiplerini buldu.


Sanat eleştirmeni Doğan Hızlan, Prof. Ergin İnan, Yalçın Gökçebağ, Habip Aydoğdu, Peker Grup sahibi Erhan Peker ve sanat eleştirmeni İbrahim Karaoğlu'ndan oluşan seçici kurul, yarışmaya 34 ilden 157 sanatçının katıldığı yapıtlar arasında yaptığı değerlendirmede 3 sanatçının yapıtlarını ‘'Başarı Ödülü'' ne değer görerek her birini 5.000 TL ile, 5 sanatçının yapıtını ise ‘'Mansiyon Ödülü''ne değer görerek her birini 2.500 TL ile ödüllendirdi. Jüri ayrıca 2 sanatçının yapıtını da ‘'Erhan Peker Teşvik Ödülü'' adı altında değerlendirmeye alarak 1.500 TL ile ödüllendirdi. Yarışmaya katılan diğer yapıtlar arasından 24 eser de sergilenmeye değer görüldü.


Resim alanında yaratımda bulunan genç sanatçıları tanıtmak, çalışmalarını desteklemek, yapıtlarını sergilemek ve sanat dünyasına kalıcı değerler kazandırmak amacıyla her yıl verilen ‘'Başarı Ödülü''ne; Cem Köse, Feyzi Çelikten ve Şahin Demir adlı sanatçılar, ‘'Mansiyon Ödülü''ne Didem Eğlenen, Hasan Aktaş, Kerim Oğuz Kaleli, Mehmet Babat, Mustafa Sönmez adlı sanatçılar, ‘'Erhan Peker Teşvik Ödülü''ne ise Hadice Elgün, Yasemin Külahlıoğlu adlı sanatçılar değer görüldü.


Doğan Hızlan, Prof. Ergin İnan, Yalçın Gökçebağ, Habip Aydoğdu, Peker Grup sahibi Erhan Peker ve sanat eleştirmeni İbrahim Karaoğlu'ndan oluşan Onur Ödülü jüri üyeleri yaratıcı duyarlılığını özgün bir biçemle yansıtarak, üretim sürecinde aşamalar sağlamış yetkin sanatçıları onurlandırmak amacıyla, her yıl verilen ‘'Onur Ödülü‘'ne ressam Turan Erol'u değer gördü.


Geleneksel Peker Sanat Ödülleri II sergisi 1. Bölümü 24 Şubat Salı günü açılacak olan ‘'Onur Ödülü, Başarı Ödülleri, Mansiyon Ödülleri ve Erhan Peker Teşvik Ödülleri'ne değer görülen yapıtlar ile; 2. Bölüm sergisi ise ‘'Sergileme''ye değer gören yapılar için 12 Mart Perşembe günü gerçekleşecek olan sergi ile tamamlanacaktır.

 

PEKER SANAT EVİ

Hilal Mahallesi Alexander Dubcek Caddesi (6.cadde) 18/B Yıldız - Çankaya / Ankara

 

Tel: 0312 439 30 03 Fax: 0 312 439 39 78

http://www.pekersanat.com  / info@pekersanat.com

 

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.