Online members    
Online members :
Online guests :
» News » News details  
Google In pages
HABERLER HABER ARŞİVİ

Geleneksel Peker Sanat Odulleri III Sahiplerini Buldu
 

Farklı sektörlerde gösterdiği etkinliklerin yanı sıra, sanata ve sanatçıya destek olmak amacıyla, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ödüllü yarışma açan Peker Grup’un ‘’III. Geleneksel Peker Sanat Ödülleri ’’ Resim Yarışması sahiplerini buldu.

 

Bu yıl ‘’Onursal Jüri Üyesi’’ olarak davet edilen Prof. Dr. Turan Erol, Sanat eleştirmeni Doğan Hızlan, Yalçın Gökçebağ, Habip Aydoğdu, Prof. Dr. Cebrail Ötgün, Yrd. Doç. Lütfi Özden, Hakan Esmer, Döne Otyam, İsmail Küçükkaya, Hande Peker Kuyumcu ve sanat eleştirmeni İbrahim Karaoğlu’ndan oluşan seçici kurul, yarışmaya 41 ilden 215 sanatçının katıldığı yapıtlar arasında yaptığı değerlendirmede 3 sanatçının yapıtlarını ‘’Başarı Ödülü’’ ne değer görerek her birini 7.500 TL ile, 5 sanatçının yapıtını ise ‘’Mansiyon Ödülü’’ne değer görerek her birini 3.500 TL ile ödüllendirdi.

 

Resim alanında yaratımda bulunan genç sanatçıları tanıtmak, çalışmalarını desteklemek, yapıtlarını sergilemek ve sanat dünyasına kalıcı değerler kazandırmak amacıyla her yıl verilen ‘’Başarı Ödülü’’ne; Fatih Kahya, Murat Özbakır ve Şevket Kütle adlı sanatçılar, ‘’Mansiyon Ödülü’’ne Engin Güney, İrfan Dönmez, M. Emrah Akkayüz, Mustafa Mutlu, Yasem Funda Burnaz Türküm adlı sanatçılar değer görüldü.

 

Prof. Dr. Turan Erol, Doğan Hızlan, Yalçın Gökçebağ, Habip Aydoğdu, Prof. Dr. Cebrail Ötgün, Yrd. Doç. Lütfi Özden, Hakan Esmer, Döne Otyam, İsmail Küçükkaya, Hande Peker Kuyumcu ve sanat eleştirmeni İbrahim Karaoğlu’ndan oluşan Onur Ödülü jüri üyeleri yaratıcı duyarlılığını özgün bir biçemle yansıtarak, üretim sürecinde aşamalar sağlamış yetkin sanatçıları onurlandırmak amacıyla, her yıl verilen ‘’Onur Ödülü‘’ne ressam ADNAN TURANİ’yi değer gördü.

 

PEKER SANAT EVİ

Hilal Mahallesi Alexander Dubcek Caddesi (6.cadde) 18/B Yıldız - Çankaya / Ankara

Tel: 0312 439 30 03  Fax: 0 312 439 39 78

www.pekersanat.com / info@pekersanat.com

 

.
.
.
.
Adnan TURANI (Honorable Mentioned)
Adnan TURANI (Honorable Mentioned)
Fatih KAHYA (Basari Odulu)
Fatih KAHYA (Basari Odulu)
Murat OZBAKIR (Basari Odulu)
Murat OZBAKIR (Basari Odulu)
Sevket KUTLE (Basari Odulu)
Sevket KUTLE (Basari Odulu)
Engin GUNEY (Mansiyon Odulu)
Engin GUNEY (Mansiyon Odulu)
Irfan Donmez (Mansiyon Odulu)
Irfan Donmez (Mansiyon Odulu)
M. Emrah AKKAYUZ (Mansiyon Odulu)
M. Emrah AKKAYUZ (Mansiyon Odulu)
Mustafa MUTLU (Mansiyon Odulu)
Mustafa MUTLU (Mansiyon Odulu)