Online members    
Online members :
Online guests :
» News » News details  
Google In pages
HABERLER HABER ARŞİVİ

BİRLEŞMİŞ RESSAMLAR VE HEYKELTRAŞLAR DERNEĞİ (BRHD) 40.YIL BÜYÜK SERGİSİ (01-15 Nisan 2010)
 

 

BİRLEŞMİŞ RESSAMLAR VE HEYKELTRAŞLAR DERNEĞİ (BRHD) 40. YIL BÜYÜK SERGİSİ

 

 BRHD 40. yılını kutluyor. Derneğimizin adına ve geçmişine yaraşır bir sergi ile kutlayacağız. 12 İl'den katılan 140 sanatçı ve yüzlerce eserle 1-15 Nisan 2010 tarihleri arasında Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde olacağız. Ayrıca sergimizin Türkçe-İngilizce 200 sayfalık bir sergi kataloğunu da sanatseverlere sunacağız. Çağdaş Sanatlar Merkezi'nin kapılarını ardına kadar bizlere açan Çankaya Belediye Başkanı Sayın Bülent Tanık'a sanatçı arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.

 

 Sergilerimiz sürerken aynı anda sanatçı yaşamlarına ilişkin 12 Belgesel film ile 3 sinema filmi göstereceğiz. Yine sergi süresinde sanatçı arkadaşlarımızla modelden desenler çizecek, heykeller ve baskı resimler yapacağız. Bizlere izleyicilerde katılabilecek, birlikte güzel yapıtlar üreteceğiz. Sergilerimizin Ankara'nın ve Ülkemizin Kültür - Sanat yaşamına çok şey kattığının bilincindeyiz. Toplumsal yaşamımızda da BRHD önemli bir Sanatçı Sivil Tolpum Örgütüdür. Sergi ve etkinliklerimize ilişkin bilgiler ayrıca web sitemiz olab http://www.brhd.org.tr/  den de izlenebilir.

 

 Ülkemizin içinden geçtiği bu önemli dönemde paylaşacağımız ve birlikte olacağımız en güzel şey sanattır. Bu nedenle sanatseverleri ve halkımızı sunacağımız sanat şölenine bekliyoruz.

                                                                              

Önder AYDIN

BRHD Yön.Kur.a.Bşk.

 

Sergi süresi: 01-15 Nisan 2010

Sergi Açılışı: 01 Nisan 2010 Perşembe Saat:18.00)
Yer: Ankara Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde,

Tüm sanatseverlerle buluşuyoruz.


 

DAVETİYE 1
DAVETİYE 1
DAVETİYE 2
DAVETİYE 2
DAVETİYE
DAVETİYE
AFİŞ
AFİŞ