Online members    
Online members :
Online guests :
» News » News details  
Google In pages
HABERLER HABER ARŞİVİ

2010 YILINDA İLK KEZ ÜÇ TÜRK SANATÇI " International Contemporary Masters" 2010 KATALOĞUNA GİRDİ (14 Nisan 2010)
 

 

 

Her yıl Amerika'da "World Wide Art Books " tarafından yayınlanan ve sanatseverlere, koleksiyonerlere bir rehber olarak sunulan  "International  Contemporary Masters " 2010 kataloğunda bu yıl ilk kez , üç Türk sanatçısı, Prof. Gülten İMAMOĞLUA . Aydın BAYKARA (resim dalında) ve Orçun İLTER (heykel dalında) yer almayı başardı.

 

Kataogda yer alan Türk sanatçılar Amerika Las Vegas Çağdaş Sanatlar Müzesi'nde sergi açmak için davet aldılar. 

 

"Uluslararası Usta Çağdaş Sanatçılar" kataloğu her yıl ABD'de yayınlanmakta olup tüm dünya ülkeleri sanatçıları arasından o yılın en iyi çağdaş sanatçılarını seçiyor ve katalog bünyesinde topluyor. Daha sonra bu katalog müzelere, koleksiyonerlere ve bazı önemli galerilere ücretsiz olarak gönderiliyor.  Ayrıca bu kataloğu internet üzerinden satış yapan Amazon Com 'dan edinmekte mümkün.

  

International  Contemporary Masters 2010 - Volume III kataloğunda bu yıl 50 den fazla ülkeden 233 sanatçının 400 çalışması bulunuyor.

  

Prof. Gülten İMAMOĞLU, katalogda "Rising to the sky" adlı Akrilik resmiyle yer aldı. Sanatçı halen 19 Mayıs Üniversitesi G.S.F.'de öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

 

Ankara'lı sanatçı A . Aydın BAYKARA katalogta "Lanscape" ve "Sailboats" adlı iki suluboya eseriyle yer aldı.

 

Eskişehir Anadolu Üniversitesi G.S.F  Seramik Bölümü mezunu Orçun İLTER' in ise "Silver ball mask" ve "Siesta" adlı iki heykeliyle yer aldı.