Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Görsel Sanatçılar Ansiklopedisi » Çağdaş Türk Sanatçıları » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜNLÜ TÜRK SANATÇILARI
GÜNÜMÜZ TÜRK SANATÇILARI
ÜNLÜ YABANCI SANATÇILAR
SANATÇI
Ali HERISCHI
 
«« Geri dön
 

 

ALI HERISCHI

(1958, Bakü)

1958 Bakü doğumlu olan Herischi, Azerbaycan Devlet Güzel Sanatlar Üniversitesi Dekoratif Tatbiki Sanatlar Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü Mezunudur. Master programını 1981yılında Uluslararası Diploma Projeleri yarışmasında derece alarak tamamladı ve aynı üniversitenin resim bölümüne de 5 yıl devam etti.

1983 - 1988 yılları arasında devlet ve özel kurumlarda tasarımcı-ressam olarak proje başkanlıkları ve danışmanlık (Milli Piyango Biletleri Tasarımı Projesi, Tıp Sitesi ve Hastaneler Projeleri, Kültür Merkezi Projesi) yapan Herischi, 1988 yılında Almanya'ya giderek Frankfurt, Main ve Hamburg'da Resim Restorasyonu, Tasarım ve Fotoğraf çalışmaları yaptı.

Yurt dışında birçok kişisel sergi açan ve 1995 yılında merkezi Stuttgart'da olan "Almanya Tasarımcılar Birliği" ne seçilen sanatçı, özel ve devlet kuruluşları için çalışmalarının yanı sıra, müzayede danışmanlığı görevlerini de üstlendi.

Sanatçı, 1992 yılından bu yana Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Ana Bilim Dalı'nda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.