Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Görsel Sanatçılar Ansiklopedisi » Çağdaş Türk Sanatçıları » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜNLÜ TÜRK SANATÇILARI
GÜNÜMÜZ TÜRK SANATÇILARI
ÜNLÜ YABANCI SANATÇILAR
SANATÇI
Alev GOZONAR
 
«« Geri dön
 
 

ALEV GÖZONAR

 

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü'nde eğitimini tamamlayan Alev Gözonar bir süre tekstil alanında çalıştı. Son dönem çalışmalarıyla, sanatçı kimliğinin farklı bir alanda yeniden doğuşunu gerçekleştirdi.

 

İşlerini "Duvarda Heykel, Heykelde Resim" olarak tanımlayan sanatçı kimi zaman renk, kimi zaman desen, bazen de bir duygu ya da yaşadığı bir olaydan yola çıkarak seramik, pleksi, ahşap, çelik tel gibi farklı malzemeleri birarada kullanıyor. Vurgulama yöntemi olarak seçtiği tekrarlarında tekstil geçmişinin yansımalarını gördüğümüz sanatçının işerinde bulunan diğer ortak özellikler arasında geometrik formların kullanılış biçimini ve siyah/beyazın diğer renklerle ‘karışmadan içiçe' birlikteliğini sayabiliriz.  

 

Sanatçı Alev Gözonar, National Polymer Clay Guild'in  ilk ve tek Türk üyesi olarak 21-28 Şubat 2008 tarihleri arasında Baltimore, Maryland'de yapılan NPCG Synergy "Moving Forward, Looking Back" adlı konferansa konuşmacı olarak katıldı. 8 Ağustos- 22 Kasım 2009 tarihleri arasında Brockton/Fuller Craft Museum'da yapılacak olan "Sculpting Color In Your Hands" başlıklı sergide yer alacak 13 sanatçıdan  biri olması istendi. Bu davetle ilgili hazırlıklarını sürdüren Alev Gözonar sergide yer alacak tek Türk sanatçı.