Çevrimiçi üyeler    
Çevrimiçi üyeler :
Çevrimiçi ziyaretçiler :
» Görsel Sanatçılar Ansiklopedisi » Çağdaş Türk Sanatçıları » Sanatçı Detayı  
Google Sitede
ÜNLÜ TÜRK SANATÇILARI
GÜNÜMÜZ TÜRK SANATÇILARI
ÜNLÜ YABANCI SANATÇILAR
SANATÇI
Mustafa GÜNAY
 
«« Geri dön
 

 

MUSTAFA GÜNAY

(1984, Hatay) 


1984 yılında Hatay'ın Altınözü ilçesinde doğdu. İlkokul, Ortaokul ve lise eğitimini Hatay'ın Altınözü ilçesinde bitirdi. 1999 yılında İl çapında düzenlenen resim yarışmasında Hatay birincisi oldu. Lise eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli Resim atölyelerinde Güzel sanatlara hazırlık kurslarına katildi.

2001 yılında Yüzüncüyıl Üniversitesi El Sanatları bölümünü kazandı. Buradaki eğitim sürecinde birçok sergide eserleriyle iştirak etti. Resim, Ahşap boyama, Alüminyum folyo, Kök boya, Halı - Kilim alanlarında kendini geliştirerek, 2003 yılında şahsi KARMA TEKNiK sergisini açtı. Bu süre zarfında İki yıl Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfında Resim Öğretmenliği yaptı. Aynı zamanda iki yıl boyunca üniversitenin tiyatro ekibinin yönetmenliğini yaptı. Yüzüncü yıl Üniversitesi El Sanatları Bölümü'nü bitirdikten sonra, resim sanatı alanında kendini daha iyi geliştirmek maksadıyla, Azerbaycan'a gitti.

2005 yılında Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisinin Resim Bölümü'ne dahil oldu. Burada bir sene dil hazırlık kursu olmak üzere, 4 lisans ve 2 Yüksek lisans olmak üzere 7 sene sanat eğitimi aldı. Bu süre zarfında alanında kendini daha iyi geliştirerek birçok ülkenin (Almanya, Amerika, İsrail, Türkiye, Kıbrıs, İran, Azerbaycan vs. ) Sefirlik ve Devlet organlarınca düzenlenen Resim sergi ve yarışmalarında eserleriyle iştirak ederek, birçoğunda eserleri derecelere layık görülmüştür. Bu eserlerin birçoğu ilgili ülkenin sefirlik ve devlet organınca alınmıştır. Resim lisans eğitimi süresinde her yıl Azerbaycan'da ve yaz dönemlerinde Türkiye'de olmak üzere, gerek üniversitelere hazırlık, gerek hobi amaçlı özel kurslar verdi. Yüksek Lisans yaptığı esnada, Bakü Türk Anadolu Lisesinde öğretmenlik yaptı. 2011 yılında yazdığı RESİM SANATININ TEKNİK VE AKIMLARI isimli kitabı Bakü'de yayıma girdi. Yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye'ye döndü. 2 yıl İstanbul Gökkuşağı Koleji'nde öğretmenlik yaptı.

 

Hâlihazırda Azerbaycan Mimarlık Ve İnşaat Üniversitesi'nde, Mimari İncesanat Eserlerin Restorasyonu alanında doktora ve İstanbul Gelişim Üniversitesi'nde Öğretim görevlisi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

SERGİLER


2002 Yüzüncüyıl Üniversitesi karma resim sergisi (Türkiye)

2003  Karma Teknik ferdi resim sergisi (Türkiye)
2007  TC. Bakü Büyükelçiliği'nde Karma resim Sergisi (Azerbaycan)

2007  Genç Ressamın Gözüyle "İsrail" karma resim sergisi (Azerbaycan-İsrail)

2008  "Hocalı Katliamı" Adlı Karma resim sergisi (Azerbaycan)

2008  "Kan Yaddaşımız" Adli karma resim sergisi (Azerbaycan)

2008  "İnsan alverine yok diyek" Adlı Karma resim sergisi (Azerbaycan)

2008  "İslam medeniyetine bakış" adlı Karma resim sergisi (İran)

2009  "Benim Gözümle Amerika" adlı Karma resim sergisi (Azerbaycan)

2009  "Almanya ... Ülkesidir" Adlı Karma resim sergisi (Azerbaycan)

2009  "İki Devlet Bir Millet" adlı karma resim sergisi (Azerbaycan-Türkiye)

2010  Genç ressamların Karma resim sergisi (Azerbaycan)

2011 ''Üç renkle Almanya'' Adlı karma resim sergisi (Azerbaycan-Almanya)

2011 "Üç el üç yürek'' resim sergisi (Türkiye-Hatay)

2011 Geleneksel Hatay Günleri Festivali Resim Sergisi (Türkiye-İzmir)